zlepši si náladu :


Důležité:
Nakrm mi prosím pokémony :

Adopt your own at http://www.virtuadopt.comAdopt your own at http://www.virtuadopt.com


x klikni na pokémona (vajíčko) --> klik na "here"


KONEC BLOGU --> NOVÝ:
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Vampýrská akademie 6 (Poslední oběť )

28. dubna 2012 v 11:06 | *Lowe-music* |  [0.6] Knížky
Vydání: šesté
Vydalo nakladatelství: DOMINO
Autor: Richelle Mead
Rok vydání: 2011

Obsah: (1. verze)
Příběh začíná tak, jak na konci pátého dílu skončil - ve vězení. Rose čeká na poslední soud, který se odložil kvůli pohřbu královny. Soudu už se ale nedočká. Místo toho Lissa a další přátelé připraví Rosin a Dimitrijův útěk. Na své cestě se Rose opět setkává s alchymistkou Sydney. Rose, Dimitrij a Sydney teď mají podle plánu čekat. Rose ale u poslední soudu dostala dopis od královny, kde jí královna píše, že Lissin otec měl nemanželské dítě a tím tedy dalšího Dragomira. Kdyby se dítě našlo, mohla by se Lissa dostat do rady a volit. Rose se tedy vydává toto dítě najít. Přidává se k ní i další staří známí - Viktor Daškov a jeho nevlastní bratr Robert Doru. Rose se dovídá, že s případem dítěte je spojená její bývalá profesorka Soňa Karpová, která se ale dobrovolně stala Strigojkou kvůli éteru. S pomocí Roberta, který ovládá éter, ji proměňují zpět na Morojku. Poté je Soňa dovede až k místu bydliště ztraceného Dragomira. Tím je Jill Mastranová. Díky udání Jillinina nevlastního otce musí Rose s Dimitrijem zmizet a Jill skončí v rukou Viktora a Roberta, kteří s ní mají vlastní plány. Nakonec je ale Rose, Dimitrij a Sydney dopadnou a Rose Viktora v návalu vzteku zabije. Pak už spěchají i společně s Jill na královský dvůr, aby zaujala své místo po boku své sestry jako princezna Dragomirová.
Při své cestě se dávají opět dohromady Rose s Dimitrijem. Dimitrij pochopí, že udělal chybu, když Rose celou tu dobu odmítal. Rose, která už tak ví, že patří k Dimitrijovi se po sdělení Soni Karpové, která vidí aury (její a Dimitrijova aura se rozzáří pokud jsou spolu), se samozřejmě rozhoduje pro Dimitrije.
Lissa mezitím kandiduje na královnu, aby získala Rose více času na nalezení důkazu. Musí se zúčastnit zkoušek, pokud jimi projde, dostává se přímo do samotné volby. Problém je ten, že nemůže být zvolena, když nemá žádnou rodinu... Lissa zatím bere jako podezdřelou Adrianovu matku - Danielu.
Pravda vyplývá na povrch, když se Rose dovídá další šokující informace a odhalí vraha přímo na královském dvoře při volbě nové královny Morojů. Dokáže opět včas zachránit Lissu? Dokáže zachránit sebe? A jak dopadne Lissina kandidatura na královnu?

Obsah: (2. verze) = prozrazuje konec
Rose je v cele a čeká na soud. Lissa shání alibi pro Rose a blíží se pohřeb Taťány. Když je čas pohřbu, do cely se dostanou přátelé Rose a utečou. Rose odjíždí s Dimitrijem a Sydney do Západní Virginie, pod plánem Abeho a Lissy. Rose ale nemíní jen čekat, a tak naruší plán... Musí jet jinam a Rose po cestě potkává "Chovatelé". Rose jim také říká, že nahradila plán, který zničila, novým cílem - musí najít tajného sourozence Lissy, ale nikdo o tom nebude vědět, obzvlášť Lissa. Lissa má mezitím informace, že Daniela (Adrianova máma) podplácela svědka, který viděl přicházet Adriana k Rose - změna času. Ale budou potřebovat víc času a právě s tím jí pomůže Viktor s Robertem, navrhují, aby Lissa kandidovala na královnu, a tím vznikne chaos a čas.
Rose se sbližuje s Dimitrijem, i když ten to odmítá přiznat. S pomocí Sydney přijdou na člověka, který by něco mohl vědět o sourozenci - Soňa Karpová. Ta je Strigojka. Ala Dimitrij má stále kontakty a tak se schází se Strigojem, který ví, kde je Soňa. U soudu probíhá nominace a jednou z nominovaných na královnu je i Lissa, kterou to dost zaskočí, ale nakonec na Rosiněn plán kývne. Rose s Dimitrijem se schází se Strigojem a ten jim poví, že Soňa je v Paříži a jakmile dostanou informace, Dimitrij se přestane ovládat a nakonec skončí v náručí Rose, která ho uklidní. Dostanou se k Soně, ale ta s nimi nespolupracuje a tak Viktor ji mění zpět v Morojku. Lissa mezitím plní úkoly na královnu a prochází. Lissa má mezitím nového podezřelého - Daniela.
Rose, se se Soňou vydávají na cestu, která vede k tajnému sourozenci - Jill. Vše se zkomplikuje, když do domu vtrhnou strážci - Rose s Dimitrijem utíkají (i Soňa), Viktor s Robertem unáší Jill a Sydney je chycena a podrobena výslechu strážců i Abeho. Nakonec s pomocí Soni, našli Jill i s oběma bratry. Jenže Rose nezvládá Lissiněnu temnotu z éteru a nedopatřením zabíjí Viktora. Soňa jí pomáhá. S Jill už teď mají jen jeden cíl - musí se dostat k soudu. Lissa má už spousty důkazů...
Po cestě se Dimitrij rozhodne zastavit a prospat se, ale hlavně promluvit s Rose o Viktorovi. Nakonec diskuze se zvrtne až v pravdu, kterou jí říká Dimitrij: miluje jí. Dimitrij s Rose se tedy dávají dohromady a Rose to musí říct Adrianovi. S pomocí Sydney a dalších Alchymistů se Rose dozvídá, kdo by mohl být vrah. Dorazí až k nominacím - tam Rose představuje Jill jako Dragomirovou a nakonec ukazuje pravou tvář sebe, aby mohla říct, že vrah je Taša Ozerová. Nakonec Taša se fyzicky brání a dokončí to postřelením Rose, ale měla to schytat Lissa. Rose se po několika dnech probouzí a je spousty nových informací: Dimitrij je strážcem, Taša je vinná, Lissa je královnou, Rose s Lissou už nemá pouto a Rose se stala hlavní strážkyní Lissy. Po pár dnech Rose potkává Adriana a skončí to pohádáním a řekne jí, že jí vlastně miloval a ona mu zlomila srdce. Pak je na řadě korunovace, kde se oficiálně Lissa stala královnou. Tak se sejdou všichni její kamarádi a rodina. Vše je tak, jak si vždy Rose přála...

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Pixelky blogisku:

x:maslicka:x:kawaii:x:knuckles:xkissesx xso-sexy.blog.czxso-sexy.blog.cz

18n.gif(131 b) !443!

!811!692!969!409so-sexy.blog.cz..Pixels!616!www.mispulqaaa.blog.cz!1096!1!968!!617!..!616!nota© verushkaa.blog.cz ©.Image and video hosting by TinyPic   *me006

Obrázek “http://i170.photobucket.com/albums/u270/princesslubber/th_Pixels.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.