zlepši si náladu :


Důležité:
Nakrm mi prosím pokémony :

Adopt your own at http://www.virtuadopt.comAdopt your own at http://www.virtuadopt.com


x klikni na pokémona (vajíčko) --> klik na "here"


KONEC BLOGU --> NOVÝ:
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Vampýrská akademie 3 (Stínem políbená)

28. dubna 2012 v 10:43 | *Lowe-music* |  [0.6] Knížky
Vydání: třetí
Vydalo nakladatelství: DOMINO
Autor: Richelle Mead
Rok vydání: 2010

Obsah: (1. verze)
Rose dostala své první dvě molnijské značky (tetování, které se dostává za zabití Strigoje), na které se kdysi ohromě těšila. Teď jí ale vůbec netěší. Neustále si vyčítá Masonovu smrt. Dokonce si začíná připadat jako blázen, když se jí začne zjevovat jeho duch se smutným výrazem ve tváři. Na akademii se přistěhoval i Adrian Ivaškov, kterého Rose s Lissou poznali na horském středisku. Adrian taktéž dokáže ovládat Éter a na akademii je proto, aby s Lissou pracovali na možnosti jeho využití. Musejí se ale vypořádávat s nepříjemnými vedlejšími účinky - labilitou způsobenou Éterem. Lissa stále musí brát antidepresiva, která jí od používání magie odříznou. Adrian se s tím vypořádává alkoholem a cigaretami. Po čase ale Lissa vysazuje léky a snaží se naučit se se vším vypořádat. Přijdou na to, že Rose dokáže temnotu z ní skrz pouto vtahovat do sebe.
Rose a Dimitrij se snaží své city dál popírat, ale po záchvatu Rose, kdy přijala temnotu od Lissy už nedokáží vzdorovat svým citům a dohodnou se, že po ukončení akademie požádá Dimitrij o jiné přidělení, aby mohli být spolu. V tom se ale Rose zjevuje Mason se slovy: ,,Oni... přicházejí" - Strigojové napadli školu. Dokáže Rose všechny včas varovat? A dokáže ochránit dva lidi, na kterých jí nejvíc záleží?

Obsah: (2. verze) = prozrazuje konec
Rose se s Masonovou smrtí ještě nesmířila. Dozvídá se, že má proběhnout soud Viktora Daškova. Rose má pocit, že se z ní stává blázen - vidí Masona. Lissa vysazuje léky a dál používá éter. Začínají se objevovat názory o tom, že by mohl Moroj bojovat po boku strážce.
Rose začíná terénní praxe s Christianem. Při prvních útocích Rose zklame skrz nečekanou návštěvu Masona, ale nikomu to neřekne a všem lže, že to prostě zkazila. Na Akademii se začíná objevovat skupina Mână, která se projeví svými členy pouze s nátlakem.
Rose s Lissou jedou na soud svědčit proti Viktorovi a nakonec ho odsoudí na doživotí. Lissa dostává nabídku od královny, na vysokou školu. Rose už musí říct Dimitriovi o duchách, kvůli nehodě, kdy viděla duchy a měla u toho svědky. Rose pak začíná zvládat další útoky. Adrian zjistí, že Rose odebírá Lisse její temnotu.
Pak se stane něco nečekaného - na Akademii zaútočí strigojové. Rose neudrží v sobě rozkaz hlídat kolej pro novice a vydává se ven bojovat s Christianovou magií. Nakonec se zjišťují ztráty a mezi nimi je i Ediie. Když další den se strážci chystají zaútočit, vysvobodí se spousty morojů, ale ztráty i na strážcích, mezi nimiž je i Dimitrij. Rose zjišťuje, že Dimitrij se stal strigojem a tak podává ohlášení z Akademie a opouští Lissu, aby zabila muže, kterého miluje.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Pixelky blogisku:

x:maslicka:x:kawaii:x:knuckles:xkissesx xso-sexy.blog.czxso-sexy.blog.cz

18n.gif(131 b) !443!

!811!692!969!409so-sexy.blog.cz..Pixels!616!www.mispulqaaa.blog.cz!1096!1!968!!617!..!616!nota© verushkaa.blog.cz ©.Image and video hosting by TinyPic   *me006

Obrázek “http://i170.photobucket.com/albums/u270/princesslubber/th_Pixels.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.