zlepši si náladu :


Důležité:




Nakrm mi prosím pokémony :

Adopt your own at http://www.virtuadopt.comAdopt your own at http://www.virtuadopt.com


x klikni na pokémona (vajíčko) --> klik na "here"


KONEC BLOGU --> NOVÝ:
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Vampýrská akademie 1

7. února 2012 v 15:06 | *Lowe-music* |  [0.6] Knížky

Vydání: první
Vydalo nakladatelství: DOMINO
Autor: Richelle Mead
Rok vydání: 2009

Obsah: (1. verze)
Dhampýrka Rose a její kamarádka morojská princezna Lissa byly nuceny uprchnout z akademie Svatého Vladimíra, ale po 2 letech byly nalezeny strážci a odvedeny zpět. Rose musí za trest veškerý svůj volný čas věnovat tréninku, aby dohnala vše co zameškala. Jejím učitelem je jeden ze strážců, kteří je našli - Dimitrij Belikov. Po nějaké době se začne Rose s Dimitrijem sbližovat, ale svým citům se oba brání. Nejenže je Dimitrij jejím učitelem, ale je i o 7 let starší a hlavně se má společně s Rose stát Lissiným strážcem. Morojové mají vždy přednost, a tak na lásku nezbývá žádný prostor.
Před dvěma lety se stala ošklivá nehoda, při které zemřela Lissina rodina a ona se tak stala poslední žijící členkou rodiny Dragomirů. Při této nehodě zemřela i Rose, ale Lissa jí oživila svojí magií, které se říká Éter. Díky tomu také získávají své pouto (Rose je stínem políbená), kdy Rose dokáže vycítit kde Lissa je a dokonce se i "dostat Lisse do hlavy". Díky tomu se z ní stala ideální strážkyně pro Lissu. Moc Éteru je velká, ale dokáže ho ovládat jen pár lidí a někteří by mohli chtít jeho moc i zneužít.
Na škole se začínají dít podivné věci a jejich terčem je Lissa. Bude Rose schopná ji včas zachránit? A kdo stojí za těmito událostmy?

Obsah: (2. verze) = prozrazuje konec
Rose a její kamárádka Lissa, které utekli ze školy svatého Vladimíra, se se strážci vrací zpět. Obě se vrací ke svému studiu
a bývalému životu, jen Rose dostává hodiny tréninku navíc s Dimitrijem Belikovem. Jejich nepřítelkyní je Mia, která se chce pomstít, ale nejde jí to. Rose a Lissa si poradí. Jenže Lissa začíná mít opět problémy - nachází mrtvá zvířata a u nich výhružná psaníčka. Při trénincích se Rose začíná líbit Dimitrij a nebude chybět daleko a ani on jí neodolá. Během jedné večerní párty Lissu unášejí a Rose to okamžitě oznámí. Jedou ji hledat a nakonec ji Rose, s pomocí Christiána, zachrání. Zjistí, že všechna zvířata a dopisy, co Lissa našla byli od strýce Viktora Daškova, který je nemocný a chtěl, aby ho Lissa vyléčila. Pomáhala mu jeho dcera Natálie, která se dokonce stala kvůli němu strigojkou. Nakonec Viktora zavřou do vězení. Lissa začne chodit s Christianem. Rose věří, že její a Lissy budoucnost bude v pořádku.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Pixelky blogisku:

x:maslicka:x:kawaii:x:knuckles:xkissesx xso-sexy.blog.czxso-sexy.blog.cz

18n.gif(131 b) !443!

!811!692!969!409so-sexy.blog.cz..Pixels!616!www.mispulqaaa.blog.cz!1096!1!968!!617!..!616!nota© verushkaa.blog.cz ©.Image and video hosting by TinyPic   *me006

Obrázek “http://i170.photobucket.com/albums/u270/princesslubber/th_Pixels.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.